Bez kategorii

Walentynki tuż, tuż. Jaki prezent dla Niej?

• Zakładki: 82


Już za tydzień będziemy obchodzić Święto Zakochanych, czyli Walentynki. To świetna okazja na romantyczne gesty, szczególnie dla par zapracowanych, które na co dzień nie mają zbyt dużo czasu. W internecie co roku pojawia się mnóstwo ofert dedykowanych zakochanym. Poniżej przedstawiam parę propozycji, jak spędzić ten wyjątkowy dzień.

Trochę historii

 Święty Walenty to realna postać, którą Kościoły chrześcijańskie wspominają 14 lutego. Dlaczego św. Walenty jest patronem zakochanych? Prawdopodobnie dlatego, że biskup z Terni koło Rzymu, męczennik z przełomu II i III wieku, udzielił ślubu żołnierzowi legionów rzymskich i jego partnerce w czasie, gdy obowiązywał zakaz zaślubin wojskowych.

Dlaczego akurat ten dzień? W dniu 14 lutego 269 roku został zabity św. Walenty z Terni. Co roku 14 lutego do katedry w Terni przyjeżdżają setki narzeczonych na Święto Zaręczyn. W 1997 roku krótki list do uczestników święta napisał papież Jan Paweł II.

Jak podkreślić „wagę” tego dnia?

Swoją partnerkę lub partnera warto tego dnia zabrać na romantyczną kolację lub pobyt w ładnym miejscu. Jeśli jednak nie dysponujemy zbyt dużym budżetem (lub dysponujemy, ale cenimy sobie nisko kosztowe spotkania), można dla drugiej połowy przygotować niespodziankę:

  • Kup kwiaty – w tym dniu to „pozycja obowiązkowa”, chyba że zostanie zastąpiona przez inny, równie miły, podarunek. Może to być seksowana bielizna, kosmetyki. Wybór jest naprawdę ogromny, wszystko zależy od Twojej inwencji i zasobności portfela.
  • Wspólna kolacja – ustalcie co ugotować, albo umówcie się, że jedna ze stron przygotuje produkty i przepis, a druga pomoże. Wspólne gotowanie zakończone romantyczną kolacją, to może być bardzo ciekawa propozycja na wieczór. Możesz również pójść szlakiem afrodyzjaków i stworzyć wam ucztę, która skończy się w sypialni. Postaraj się również o odpowiednią oprawę – przygotuj stół, jak w restauracji, wybierz bardziej dyskretne światło i zapal świeczkę. Na stole postaw pięknie pachnące kwiaty i przygotuj butelkę dobrego wina.
  • Przygotuj własnoręcznie drobny podarunek – prezent samodzielnie przygotowany z reguły robi bardzo duże wrażenie. Może to być np. laurka lub wiersz, które będą zawierały słowa charakterystyczne dla waszego związku. Taki prezent, wydawałoby się banalny, wywołuje mnóstwo emocji.
  • Wspólny spacer. Jeśli macie miejsca, do których szczególnie miło wracacie, są związane z jakimś przyjemnym wspomnieniem, wybierz właśnie taką trasę i wspominaj te momenty ze swoją drugą połówką. Innym pomysłem może być wybranie ciekawych miejsc w waszej miejscowości, może jakieś wzgórze, piękny most, jezioro lub park? Jeśli na co dzień nie macie czasu na długie spacery, wykorzystajcie do tego walentynki. Później zmarznięci wrócicie do domu, by się ogrzać. Romantyczny spacer może zakończyć się w domu przy lampce wina i zapalonych świeczkach.
  • Wieczór w większym gronie. Możecie przygotować walentynki wspólnie ze znajomymi parami. To również świetny pomysł na miło spędzony czas w gronie najbliższych.

Tych propozycji może być zdecydowanie więcej. Wszystko zależy od wspomnianego budżetu. I wyobraźni. Bo to ona jest najbardziej w cenie.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
96 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *