Motoryzacja

Utrzymanie silnika w czystości

• Zakładki: 39


Wszyscy słyszeliśmy o tym, że wymiana oleju w silniku to niezwykle istotna czynność, którą należy przeprowadzać w pełni regularnie. Niejedna osoba zadała sobie jednak zapewne pytanie, dlaczego jest to tak istotne. Odpowiedni oraz niezanieczyszczony olej silnikowy jest konieczny do prawidłowej pracy jednostki napędowej. Na tym nie koniec, jego wymiana to także świetny sposób na zweryfikowanie stanu innych elementów silnika. Co przemawia za systematyczną wymianą oleju napędowego?

W przypadku, gdy olej trafi do jednostki napędowej z innych obszarów, zacznie gromadzić się w nim brud oraz inne cząsteczki. Efektem długotrwałego niewymienienia oleju, jest powstawanie szlam w silniku, które są dla niego bardzo destrukcyjne. Jeśli jednak będziesz regularnie wymieniał ten płyn i stawiał na oleje valvoline, uniknięcie tego nie będzie żadnym problemem.

Ochrona podzespołów silnika

Niemała część osób z pewnością nawet nie wie, jaką funkcję pełni olej silnikowy. W środku jednostki napędowej znajduje się wiele istotnych elementów, za których sprawą silnik pracuje niczym wał korbowy. Właśnie dlatego powinieneś stale upewniać się, że olej silnikowy jest w dobrym stanie. W przeciwnym razie będzie on negatywnie wpływał na prawidłowe działanie innych komponentów.

Dłuższa żywotność jednostki napędowej

Śmiało można stwierdzić, że olej to siła napędowa naszego samochodu. To on chroni oraz smaruje silnik. Bez niego wiele różnych elementów szybko uległoby zniszczeniu, a jego systematyczna wymiana uchroni nas przed ewentualnymi naprawami. Artykuł powstał przy współpracy z firmą Najlepsze Oleje

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
80 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *