Gadżety

Torty na komunie – pomysły, kształty, dekoracje

• Zakładki: 51


Pierwsza Komunia Święta to ważne wydarzenie dla całej rodziny. Przygotowania przyjęcia spędzają sen z powiek rodziców, a elementem, o którym nie można zapomnieć, jest tort komunijny. Czym kierować się przy wyborze tortu na komunię? Dowiedz się więcej zanim wybierzesz tort komunijny dla swojego dziecka na przyjęcie po uroczystości.

Na co zwrócić uwagę, wybierając tort komunijny?

Co musisz sprawdzić i o czym zadecydować przed zamówieniem tortu?

  • Wielkość i waga tortu

Jak dobrać wielkość tortu do liczby gości? Najczęściej pomoże Ci w tym pracownik cukierni – na ok. 20 porcji potrzebny będzie ok. 2-2.5-kilogramowy tort. Od Ciebie zależy, czy wybierzesz tort piętrowy czy jednowarstwowy, mały czy duży. W przypadku przyjęcia, jakim jest komunia, lepiej zamówić większy tort, aby bez problemu wystarczyło deseru dla wszystkich gości.

  • Kształt tortu

Kształt tortu może być klasyczny albo dobrany do charakteru uroczystości. Torty na komunie najczęściej mają kształt otwartej księgi, ale korzystają też z motywu kielicha czy gołębia. Takie elementy jednoznacznie kojarzą się z przyjętym sakramentem.

  • Kolor wykończenia tortu

Na uroczystości komunijne najczęściej zamawia się torty w jasnych odcieniach, zwykle białe lub kremowe z bladoróżowymi lub błękitnymi wstawkami. Dobrym wyborem będą pastelowe kolory i odcienie beżu.

  • Dekoracje tortu komunijnego

Najczęściej stosowane ozdoby to symbole IHS, kielichy, mirt, figury aniołów oraz złote dodatki, ale też neutralne dekoracje, takie jak kwiaty, kokardki albo wstęgi. 

Wybór tortu na komunię to nie prosta sprawa. Aby ułatwić sobie zadanie, kieruj się gustem dziecka i skorzystaj z pomocy cukiernika.

Artykuł powstał przy współpracy z cukiernią Cieślikowski.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
136 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *