Gadżety

Słuchawki wyprą smartwatche? czy czeka nas kolejna rewolucja w technologii?

• Zakładki: 377


W tym roku zadebiutują na rynku, zapowiadane już od dawna, AirPods Pro 2.  Czym nowym zaskoczy konsumentów firma Apple. Z różnych strzępków docierających do nas informacji wynika, że nadchodzi rewolucyjna zmiana w użytkowaniu słuchawek.

 Słuchawki AirPods Pro od trzech lat wciąż nie doczekały się jeszcze swoich następców. W 2022 ma się to zmienić, a AirPods Pro 2 mają pojawić się na rynku pod koniec roku.

AirPods w wersji Pro mogły już wcześniej pochwalić się implementacją aktywnej redukcji hałasów otoczenia. W drugiej odsłonie mamy mieć do czynienia ze sporymi ulepszeniami w tym zakresie. Przede wszystkim ANC ma stać się inteligentne i to na poziomie takim, jaki obecnie jest niedostępny dla konkurentów!

Funkcja ANC

Jak wynika z informacji uzyskanych z różnych źródeł, słuchawki mają obsługiwać opatentowaną technologię o lakonicznej nazwie Interrupt for noise-cancelling audio devices. Pod tym określeniem kryje się nic innego, jak inteligentne wychwytywanie z otoczenia „ważnych fraz”.

Oznacza to jedno – wszystko, co słuchawki przechwycą w naszym otoczeniu, będzie poddawane jakiejś formie analizy. Dzięki czemu przez ANC przedrze się konkretna fraza w rodzaju „Wyłącz w końcu te słuchawki i wynieś śmieci!”

Słuchawki zamiast smartwatchy?

Teraz, do sieci trafiła już kolejna informacja o przydatnych nowościach, jakie Apple wprowadzi do nowych słuchawek. Według Marka Gurmana i Debby Wu z agencji prasowej Bloomberg, Apple AirPods Pro 2 zostaną wyposażone we wbudowane czujniki fitness.

Czujniki miałyby być samodzielne – do śledzenia naszej aktywności fizycznej nie byłby potrzebny zegarek czy smartfon Apple. Na ten moment niestety nie wiadomo jeszcze, jak bardzo zaawansowane czujniki otrzymają AirPods Pro 2. Z pewnością możemy mówić o obecności monitora kroków czy spalonych kalorii.

Na chwilę obecną, wobec braku więcej szczegółów trudno powiedzieć na ile innowacyjne będą nowe słuchawki.

Warto jednak wspomnieć, że już wcześniej pojawiały się tego typu pomysły. W 2018 roku Samsung, wprowadził te funkcje w  słuchawkach Samsung Gear IconX. W kolejnych generacjach swoich słuchawek TWS koreański producent zrezygnował jednak z tego rozwiązania. Być może ze względu na pewne błędy czy niedokładność pomiarów.

Analityk Ming-Chi Kuo przewiduje premierę pod koniec roku. Termin premiery w 2022 r. miałaby sens, biorąc pod uwagę, że AirPods 3 zostały już wydane, zapewniając znacznie lepsze wrażenia słuchania niż poprzedni model – AirPods 2.

W tym wszystkim najciekawsze jest to, że amerykański gigant może mieć niezłe przeczucie co do potencjału słuchawek jako narzędzia do analityki treningowej. Od pewnego czasu czuć zmęczenie smartwatchami i rosnącą nostalgię za prawdziwymi zegarkami.

Źródło: Offtech

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
441 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *