Zdrowie

Suplementy wspomagające odchudzanie. Jak mądrze je stosować?

• Zakładki: 35


Chcesz pozbyć się nadprogramowych kilogramów, więc rozpoczynasz dietę i ostro zabierasz się za bieganie lub inną aktywność fizyczną. Skoro się tak mocno angażujesz, oczekujesz też szybkich efektów. Ale te nie przychodzą w oczekiwanym czasie. Jeśli chcesz, by odchudzanie było bardziej efektywne, sięgnij po suplementy wspomagające utratę wagi. Jak je stosować? Podpowiadamy!

Czym są suplementy diety wspomagające odchudzanie

Suplementy wspomagające odchudzanie to środki spożywcze, których celem jest uzupełnienie codziennej diety w skoncentrowane witaminy, minerały oraz ekstrakty roślinne. Efektem stosowania takich substancji ma być przyspieszona utrata wagi. Musisz jednak wiedzieć, że same suplementy nie odchudzają. Za ich działanie odpowiedzialne są składniki aktywne, które przyspieszają metabolizm, regulują poziom cukru we krwi, a tym samym odpowiadają za hamowanie apetytu.

Jakie ekstrakty wspomagają odchudzanie?

Wybierając suplementy diety wspomagające odchudzanie, postaw przede wszystkim na substancje zwiększające termogenezę organizmu czy przyspieszające metabolizm. Mogą to być jednoskładnikowe produkty, np. chrom utrzymujący prawidłowe stężenie glukozy we krwi i biorący udział w prawidłowym metabolizmie makroskładników, lub wieloskładnikowe suplementy ze składnikami wspierającymi uwalnianie wody z organizmu (pokrzywa) czy odpowiedzialnymi za zmniejszenie uczucia głodu (garcinia cambogia).

Jak stosować suplementy na odchudzanie?

Stosowanie produktów wspierających odchudzanie zawsze powinno odbywać się za porozumieniem z lekarzem lub dietetykiem. Choć większość tego typu produktów jest bezpiecznych dla zdrowia, to musisz wiedzieć, że nie mają one leczniczych właściwości, a jedynie wspomagające prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Zawsze stosuj się też do zaleceń producenta. Każda substancja aktywna zawarta w kapsułkach ma bowiem określone stężenie, a to właśnie ono ma wpływ na skuteczność preparatu. Przestrzegaj więc zalecanej dziennej dawki. Zachowaj przy tym zdrowy rozsądek i wybieraj te suplementy, które faktycznie odpowiadają Twoim potrzebom. Nie ulegaj modzie czy namowom innych. Bądź przy tym cierpliwy. Suplementacja nie zadziała od razu. A nade wszystko pamiętaj, że preparaty wspomagające odchudzanie powinny być stosowane jako uzupełnienie zdrowej diety i aktywności fizycznej. Nie polegaj wyłącznie na nich. Mają być one tylko częścią Twojej skutecznej strategii odchudzania.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Biozdrowy. Poznaj pełną ofertę sklepu.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
57 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *