Motoryzacja

Jak wybrać spodnie motocyklowe na bliskie i dalekie trasy?

• Zakładki: 38


Jazda na motocyklu gwarantuje niezapomniane emocje oraz sporą dawkę adrenaliny. Każdy motocyklista powinien jednak odpowiednio przygotować się do podróży. Motocyklowa odzież ochronna jest obowiązkowa – chroni przed poważnymi skutkami upadków oraz zmniejsza oddziaływanie wiatru na stawy. podróż powinna zostać uzupełniona wygodną, a przede wszystkim, bezpieczną odzieżą. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak dobrać idealne spodnie motocyklowe.

Spodnie motocyklowe tekstylne

Wybierając spodnie motocyklowe, do wyboru mamy modele tekstylne i skórzane. Odzież motocyklowa tekstylna dostępna jest w wielu fasonach i wariantach kolorystycznych. Dlatego po tekstylne spodnie motocyklowe najczęściej sięgają osoby, którym zależy na indywidualnym stylu.

Aby zapewniały one ochronę na właściwym poziomie, wzmocnione są kevlarowymi wstawkami. Są wiec one nieco lżejsze od skórzanych spodni, chronią jednak przed upadkami przy niewielkich prędkościach.

Motocyklowe spodnie skórzane 

Skórzane spodnie motocyklowe polecane są dla tych, którzy na motocyklu jeżdżą często i szybko. W większym stopniu chronią stawy kolanowe przed wiatrem, lepiej także amortyzują w razie upadku na asfalt. Dla wielu osób ważny jest również aspekt wizualny – motocyklowe spodnie ze skóry nigdy nie wychodzą z mody.
Motocyklowe spodnie rebelhorn polecane są zarówno tym, którzy na motocyklu dojeżdżają do pracy, jak i wszystkim entuzjastom długich i dalekich wypraw motocyklowych. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Sklep motocyklowy – Bikestar.pl 

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
52 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *