Zdrowie

Jak oczyścić organizm?

• Zakładki: 30


Odżywiasz się niezdrowo, oddychasz zanieczyszczonym powietrzem dużego miasta, palisz papierosy lub jesteś narażony na częste wdychanie dymu? Sprawdź, jak skutecznie oczyścić organizm, by poczuć się lepiej i wyglądać zdrowiej.

Oczyszczanie organizmu wyciągiem z jukki

Jukka to popularna roślina ze Stanów Zjednoczonych, Meksyku i Karaibów. Ze względu na wielowymiarowy wpływ na organizm człowieka nazywana jest drzewem życia. Wyciąg z jukki ma działanie odtruwające i oczyszczające ze względu na zawarte w roślinie saponiny sterydowe. To związki czynne powierzchniowo, oczyszczające z zebranych w organizmie bakterii, wirusów, grzybów i pierwotniaków. Dodatkowo hamują rozwój zgubnych mikroorganizmów. Poprawiają pracę m.in. układu pokarmowego, wątroby, mięśni szkieletowych, mózgu.

Dieta czy głodówka?

Odtruwanie ciała głodówką bez wyraźnych wskazań lekarza nie jest dobrym pomysłem. Nie poleca się także przechodzenia na restrykcyjną dietę, np. polegającą na piciu samych soków. Warto natomiast zwrócić uwagę na spożywane produkty i co najmniej przez kilka tygodni odżywiać się modelowo, zgodnie z zaleceniami WHO. Oczyszczeniu sprzyjają błonnik i właściwe ilości wody, ok. 2 l dziennie, a także przyprawy – zwłaszcza pikantne – i zioła.

Co skutecznie oczyszcza organizm?

By przyspieszyć i zintensyfikować proces oczyszczania organizmu, możesz wspomagać się:

  • szklanką ciepłej wody z sokiem z cytryny,
  • naturalnymi produktami zawierającymi probiotyki: fermentowanymi produktami mlecznymi, kiszonkami,
  • zawiesiną z siemienia lnianego,
  • surowymi jabłkami,
  • naparem ziołowym z mniszka lekarskiego, pokrzywy, czystka.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Pharmavita.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
52 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *