Hobby

Odzież taktyczna – czym się wyróżnia i kiedy warto po nią sięgnąć?

• Zakładki: 26


Trudne warunki survivalowe, treningowe czy w pracy wymagają stosowania rozwiązań, które ułatwiają wykonywanie zadań. Jednym z nich jest odzież taktyczna – wygodna i wytrzymała, po którą sięga coraz więcej osób. Czym wyróżnia się odzież taktyczna i kiedy warto ją wybrać?

Odzież taktyczna do zadań specjalnych – wytrzymała i wygodna

Producenci odzieży taktycznej podczas projektowania i szycia poszczególnych elementów garderoby inspirują się przede wszystkim rozwiązaniami, stosowanymi w służbach mundurowych – w armii, straży granicznej czy policji. Producenci jednak jeszcze chętniej wsłuchują się w potrzeby użytkowników ich produktów – miłośników survivali i innych aktywności, które wymagają stosowania odzieży taktycznej.

Jest więc ona wykonana z wytrzymałych materiałów, odpornych na rozdarcia się w trakcie przedzierania przez krzaki czy czołgania w lesie po szyszkach. Jest ona także bardzo wygodna – nie może krępować ruchów i utrudniać wykonywania żadnych zadań. Perfekcyjny krój, wysokiej jakości przeszycia przekładają się jednocześnie na wytrzymałość, komfort użytkowania i ciekawy design.

Odzież taktyczna zawsze uszyta jest z materiałów w kolorach maskujących – czarne, szare, oliwkowe, brązowe barwy często są ze sobą łączone we wzór moro. Dzięki temu łatwiej jest się ukryć w lesie, ale wzornictwo takie doceniamy także za „odporność” na brud. Plamy, ślady ziemi i błota, trawy i innego rodzaju brud jest na odzieży taktycznej praktycznie niewidoczny.

Kiedy warto sięgnąć po odzież taktyczną?

Odzież taktyczna będzie doskonałym wyborem, gdy wybieramy się na survival, na paintball, gdy trenujemy strzelectwo lub gdy często chodzimy po lesie. Po buty, spodnie, bluzy czy koszulki taktyczne chętnie sięgają także harcerze, którzy na obozach najpierw budują prycze, a później część zajęć odbywa się w formie gier terenowych. Poszczególne elementy odzieży taktycznej, jak spodnie czy rękawiczki taktyczne sprawdzą się także w pracy fizycznej. Nie brakuje także pasjonatów mody militarnej – dzięki low profile odzież taktyczna nie jest tak siermiężna, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Wyprofilowane kroje czy węższe kieszenie typu cargo sprawiają, że spodnie czy koszulki z powodzeniem możemy nosić w mieście.

Odzież taktyczna jest dobrym wyborem, gdy szukamy ubrań do zadań specjalnych – wytrzymałych na zaciągnięcia czy rozdarcia, wygodnych, odpornych na trudne warunki atmosferyczne, oddychających i wyposażonych w praktyczne kieszenie czy troczki. Bywa więc ciekawą alternatywą dla odzieży turystycznej, o ile planujemy wędrówki w trudnych terenach leśnych lub dla odzieży sportowej, jeśli w planach mamy czołganie się i przeprawianie przez błoto.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Zbrojownia.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
48 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *