Moda i styl

Spodnie taktyczne – czym się różnią od zwykłych spodni? Odpowiadają eksperci ze Zbrojowni

• Zakładki: 33


Jeśli planujesz biwak w zalesionej okolicy, wyprawę survivalową lub też rekreacyjne przemierzanie górskich szlaków, z pewnością zastanawiasz się, jak skompletować swoją garderobę. Jedno jest pewne – musi być wygodnie. Warto jednak pomyśleć również o dodatkowej funkcjonalności, czyniąc ze spodni przedłużenie plecaka.  Spodnie taktyczne, bo właśnie ich potrzebujesz, znakomicie sprawdzają się przy wszelkich aktywnościach outdoorowych. Zostały zaprojektowane po to, by mieć „pod górkę”.

Czym się różnią spodnie taktyczne od zwykłych spodni i dlaczego warto na nie postawić? To pytanie zadaje sobie wielu miłośników aktywności na świeżym powietrzu. Spodnie taktyczne, nazywane również spodniami wojskowymi czy też potocznie bojówkami, są przeznaczone do noszenia w trudnych warunkach, takich jak polowania, wspinaczka górska lub inne aktywności outdoorowe. Od zwykłych spodni różnią się wytrzymałością i dodatkowymi funkcjami. Wyposażone w liczne kieszenie z patkami umożliwiają przechowywanie wielu przydatnych przedmiotów, które nie mieszczą się w plecaku, a ponadto nie powinny w określonych sytuacjach zajmować rąk. Mają szersze nogawki niż zwykłe spodnie i zostały stworzone z bardziej elastycznych materiałów, aby zapewnić maksymalną swobodę ruchu. Spodnie taktyczne są również wykonane z materiału odpornego na ścieranie i działanie czynników atmosferycznych. Występują w różnych kolorach i stylach, co pozwala na dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Jak wybrać odpowiednie spodnie taktyczne dla swoich potrzeb?

Przede wszystkim zwróć uwagę na rodzaj aktywności, jakiej masz zamiar się oddawać. Spodnie wojskowe są dostosowane do różnych celów – od pracy wojskowej po sporty ekstremalne. Wybierz materiał pasujący do danej aktywności.  Spodnie wykonane z poliestru są lekkie i trwałe, ale mogą być mniej oddychające niż te wykonane z bawełny. Sprawdzą się w trudniejszych warunkach, gdyż wykazują dużo większą niż bawełna odporność na wodę i ogień. Z kolei bawełna zapewnia bardzo dobrą izolację cieplną i szybko schnie, a na dodatek bardzo dobrze się nosi. Jeśli chcesz dodatkowo chronić swoje stawy, wybierz spodnie z ochraniaczami. Jeśli nie lubisz nosić spodni z paskiem (wiemy, rozumiemy, niektórzy mają tak ze swetrem, który posiada golf), możesz sięgnąć po bojówki z szelkami. 

Kolejnym ważnym czynnikiem jest dopasowanie.  Choć bojówki kojarzą się z luźnym krojem, nie poleca się kupować spodni, które wyglądają jakby były za duże o kilka rozmiarów. Nie mogą również być zbyt obcisłe, aby nie ograniczać swobody ruchu i komfortu użytkowania.  Pamiętaj, by kupować spodnie w sprawdzonych sklepach oferujących ubrania różnych marek o ugruntowanej pozycji. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
44 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *