Hobby

Kiedy jest najlepsza pora roku na wakacje w Grecji?

• Zakładki: 26


Najwięcej turystów odwiedza Grecję oczywiście latem, w sezonie wakacyjnym. Rzeczywiście jest tu wtedy bardzo ciepło, słonecznie i do tego bezdeszczowo, ale nie dla wszystkich lipiec oraz sierpień będą najodpowiedniejszą porą na greckie wakacje. Kiedy warto tu przyjechać?

Grecja latem

Lato w Grecji jest nie tyle ciepłe, co upalne. Wielu osobom to pasuje, zwłaszcza gdy przyjeżdżają z chłodnych, deszczowych regionów, gdzie pobyt nad lokalnym morzem to zawsze pogodowa loteria. Niektórym turystom tak wysokie temperatury mogą jednak dać się zbyt mocno we znaki, szczególnie gdy planuje się wypoczynek w kontynentalnej części Grecji – słupki rtęci często dochodzą do 40 stopni. Na wybrzeżu jest przyjemniej, bo nagrzane powietrze chłodzi bryza znad morza, również greckie wyspy w większości mają dobry klimat i nie odczuwa się tam aż tak bardzo upalnej pogody.

Druga kwestia, która może trochę zepsuć wakacje w Grecji, to tłumy turystów. Trzeba się po prostu przygotować na to, że w popularnych kurortach będzie bardzo dużo ludzi, więc jeśli komuś to naprawdę przeszkadza, warto szukać noclegu gdzieś na uboczu, z dala od głównych atrakcji turystycznych.

Czy opłaca się przyjeżdżać do Grecji jesienią?

We wrześniu, a nawet jeszcze w październiku, można liczyć w Grecji na świetne warunki urlopowe. Jak podaje https://okiemturysty.pl/kategoria-porad/grecja/, we wrześniu temperatura powietrza oscyluje wokół 25-28 stopni, czyli wciąż jest bardzo ciepło, a woda w morzu pozostaje przyjemnie nagrzana i można się w niej komfortowo kąpać. Jednocześnie unika się tych największych upałów, a turystów powoli ubywa, co przekłada się także na nieco niższe ceny i łatwiejsze zarezerwowanie noclegu w atrakcyjnej lokalizacji. W październiku najlepiej wybierać kurorty na południu Grecji oraz na wyspach blisko tureckiego wybrzeża, jak Rodos, Samos czy Chios.

Co można robić w Grecji wiosną?

Przede wszystkim zwiedzać. To najlepsza pora dla osób, które przyjeżdżają do Grecji właśnie z powodu zabytków. Już od marca w Grecji robi się ciepło, a pogoda jest tu zdecydowanie lepsza niż w większości krajów europejskich. Deszcze są sporadyczne i do tego mało uciążliwe. Śmiało można na wiosnę zaplanować długą wycieczkę objazdową po zabytkach Grecji, ale na kąpiele w morzu nie ma jeszcze co liczyć.

Grecja w zimie

W Grecji nie ma wielkich mrozów, ale pogoda raczej nie zachwyca. Bywa deszczowo, za to jest pustawo, dlatego nawet najbardziej oblegane zabytki da się o tej porze roku w spokoju obejrzeć. To także okres wyjątkowo niskich cen.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
59 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *