Moda i styl

Jak wybrać idealne wkładki do butów? Poznaj porady ekspertów z serwisu kochambuty.eu

• Zakładki: 29


Zwiększenie komfortu chodzenia, chęć zapobiegania odciskom, modzelom i nagniotkom, leczenie koślawości tyłostopia, niwelowanie bólu kolan – to tylko niektóre powody, które sprawiają, że zaczynamy rozglądać się za odpowiednimi wkładkami do butów.  Jako że istnieje wiele rodzajów wkładek, specjaliści z serwisu kochambuty.eu zalecają, by przed zakupem wziąć pod uwagę, ilość wsparcia, jakiego potrzebują nasze stopy. Zbyt duże, zapadające się wkładki przyniosą więcej szkody niż pożytku. Co musisz wiedzieć, by znaleźć idealne wkładki do butów?

Wkładki z apteki nie pomogą twoim stopom tak, jak tego oczekujesz, jeśli nie będziesz wiedzieć, co tak naprawdę stanowi problem. Na początek musisz określić, dlaczego sięgasz po wkładki. Chcesz poprawić komfort noszenia butów, odciążając swoje stopy? A może uważasz, że wkładki pomogą ci uporać się z bólem wynikającym z zapalenia powięzi podeszwowej? Czy wkładki do butów mają zwiększyć efektywność twoich treningów? Kolejny krok to ustalenie, do jakich butów potrzebujesz wkładek. Do różnych typów butów używamy różnych typów wkładek. Musisz również zwrócić uwagę na wysokość podbicia swojej stopy, czyli obszar między piętą a palcami, który łączy je ze śródstopiem. Wyróżniamy 3 rodzaje podbicia – niskie, prawidłowe i wysokie – więc musisz znaleźć wkładkę, którą dopasujesz do konturów podbicia. 

Wkładki ortopedyczne – najpierw zbadaj stopy

Jeśli potrzebujesz wkładek ortopedycznych, by poradzić sobie z płaskostopiem, koślawością, szpotawością kolan, palcami młoteczkowatymi i wieloma innymi wadami postawy, musisz udać się do lekarza ortopedy lub podologa.  Specjaliści z serwisu KOCHAM BUTY przypominają, że nawet wkładki ze sklepu medycznego nie rozwiążą twoich problemów, ponieważ wymienione wyżej wady wymagają indywidualnego podejścia, a nie gotowych produktów. Pacjent powinien przejść badania statyczne i dynamiczne na macie tensometrycznej, podoskopie oraz plantografie.

Jak wybrać idealne wkładki do butów? Specjaliści z serwisu kochambuty.eu wyjaśniają

Muszą być w pełni dopasowane do twoich potrzeb, czyli rodzaju wady i problemu, który chcesz rozwiązać. Powinny wspomagać i stymulować określone funkcje stóp. Ważną kwestią jest materiał, z którego zostały wykonane – musi być wytrzymały i oddychający – a także powłoka. Szukaj wkładek antybakteryjnych, pokrytych cząsteczkami nanosrebra. Najlepszym wyborem są wkładki termoformowalne, które są wykonywane z kilku warstw specjalnie dobranych materiałów, o różnej charakterystyce i różnym stopniu twardości. Po podgrzaniu do odpowiedniej temperatury pozwalają na dowolne modelowanie, dzięki czemu łatwo je dopasować do kształtu stopy.


Materiał powstał przy współpracy z Coccine Inspiruje – https://kochambuty.eu.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
29 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *