Moda i styl

Jak sznurować eleganckie buty, by prezentować się modnie i stylowo? Odpowiadają eksperci z Coccine Inspiruje

• Zakładki: 40


Buty to jeden z najważniejszych elementów naszej stylizacji. Swoistego rodzaju kropka nad i naszego wyglądu. Odpowiednio dobrane mogą dodać nam elegancji. Nie od dziś wiadomo, że diabeł tkwi w szczegółach. Chcąc prezentować się modnie i stylowo, musimy zwrócić uwagę również na sznurowanie butów. Jest to szczególnie ważne, gdy mamy do czynienia z eleganckich obuwiem.  Sznurowanie eleganckich butów nie musi być trudne. Dowiedz się, jak się za to zabrać. 

Jak zawiązać sznurowadła w modny i stylowy sposób?

Istnieją 3 sprawdzone sposoby na sznurowanie eleganckich butów, dzięki którym obuwie prezentuje się naprawdę stylowo. Najłatwiejszą metodą jest criss cross, czyli sznurowanie na krzyż. Jako że w eleganckich butach mamy na ogół 5 dziurek po każdej ze stron, tworzymy dwa wzory X, a na ostatniej parze dziurek węzeł. Sznurowanie trzeba zacząć od najniższego poziomu, kierując się w górę. Sznurówki wkłada się naprzemiennie do dziurek po przeciwległych stronach. Ten styl sprawdza się, gdy wierzch buta składa się z dwóch oddzielnych kawałków. Kolejną metodą jest sznurowanie butów po przekątnej. Im więcej par oczek w bucie, tym efekt będzie lepszy. Ten typ sznurowania może być stosowany zarówno, gdy wierzch buta składa się z jednego kawałka, jak i wtedy, gdy mamy do czynienia z dwoma oddzielnymi częściami. Sznurowanie proste, zwane straight lacing, to kwintesencja elegancji. Sznurówki układane są równoległe w otworach, dzięki czemu obuwie prezentuje się schludnie i klasycznie. Ten typ sznurowania można zastosować w butach, które mają parzystą liczbę dziur. 

Jak dobrać sznurowadła do eleganckich butów?

Sznurowanie eleganckich butów może być proste i przyjemne, o ile mamy do czynienia z odpowiednimi sznurowadłami. Przede wszystkim sznurowadła powinny być dopasowane kolorystycznie do butów. Muszą być wykonane z materiału o wysokiej jakości i trwałości, który jest zakończony agletem. Najlepiej sprawdzają się cienkie, woskowane sznurówki. W przypadku eleganckich butów jest to grubość 3-4 mm. Sznurowadła powinny być wystarczająco długie, aby można było przewlec je przez wszystkie oczka i zawiązać na kokardkę. Przyjmuje się, że długość powinna odpowiadać rozmiarowi buta. Dzięki temu nie są ani za długie, ani za krótkie. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
112 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *