Praca i kariera

Urządzenie wielofunkcyjne czy osobno drukarka i skaner?

• Zakładki: 36


Urządzasz biuro firmowe lub domowe i zastanawiasz się, czy kupić urządzenie wielofunkcyjne, czy osobno drukarkę i skaner? Poznaj korzyści obu rozwiązań i zdecyduj, które zalety mają dla Ciebie większe znaczenie. Urządź biuro tak, by maksymalnie odpowiadało Twoim potrzebom.

Dlaczego warto kupić drukarkę i skaner osobno?

Im mniej skomplikowane urządzenie, tym bardziej można się skupić na rozwoju jego pierwotnej funkcji. Jak dobry aparat w telefonie pozostaje w tyle za dobrym aparatem fotograficznym, tak osobne drukarka i skaner mają wyższą jakość względem urządzeń połączonych. Przykładowo osobna drukarka pozwala na drukowanie na niestandardowych materiałach, nawet płytach CD/DVD, a także zapewnia lepszą jakość wydruku.

Wybór osobnych urządzeń umożliwia dobranie parametrów i cen do preferencji użytkownika. Jeżeli dużo skanujesz, ale mało drukujesz – lub na odwrót – możesz zakupić tańszą drukarkę i droższy, zaawansowany skaner. Ponadto oddanie do naprawy jednego urządzenia nie sprawi, że nagle nie będziesz mógł korzystać z drugiego, jak dzieje się to w przypadku oddania do serwisu urządzenia wielofunkcyjnego. Sprawdź, na czym polega przykładowa naprawa skanerów w Płocku.

Dlaczego warto kupić drukarkę ze skanerem?

Może i urządzenie wielofunkcyjne lekko ustępuje jakością komponentów osobnym urządzeniom, ale za to jest w stanie pomieścić ich kilka – nie tylko drukarkę i skaner, ale także ksero, faks itd. Wszystko to w jednej obudowie, dzięki czemu sprzęt staje się nieocenionym nabytkiem do małych biur. Ponadto jedno urządzenie wymaga podłączenia do pojedynczego gniazda – oszczędzasz prąd i nie musisz wykonywać remontu ani ciągnąć po podłodze przedłużaczy, jeśli w biurze znajduje się mało gniazd.

Mniejsze zużycie prądu i produkcja pojedynczego urządzenia wielofunkcyjnego to także ukłon w stronę ekologii. Dodatkowo kiedy się zużyje, łatwiej będzie je zutylizować.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Copi-flex.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
50 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *