Moda i styl

Tłusta plama na butach tekstylnych – jak ją usunąć? Odpowiadają eksperci z Coccine Insiruje – kochambuty.eu

• Zakładki: 36


Przyszła wiosna, a wraz z nią moment, w którym w końcu możesz zamienić buty zimowe na swoje wymarzone, jeszcze pachnące nowością sneakersy. Pech chciał, że już podczas pierwszego dnia użytkowania buty miały bliskie spotkanie trzeciego stopnia z sosem z pizzy, którą raczyłeś się w gronie przyjaciół. Czy tłusta plama na butach oznacza koniec ich żywotności?  Nic z tych rzeczy! 

Tłuszcz i smar to rodzaje brudu, których miłośnicy czystych butów obawiają się najbardziej. Doskonale wiedzą, jak szybko zabrudzenia wchodzą w strukturę materiałów i jak ważny jest czas, który upłynie od momentu zetknięcia się obuwia np. z tłuszczem z mięsa, majonezem czy też innym sosem. Czasami jest już za późno, a próby usunięcia tłustej plamy z butów kończą się nie tylko niepowodzeniem, ale i uszkodzeniem obuwia. Przynajmniej tak to wyglądało, zanim Coccine nie stworzyło specjalistycznego środka do zadań specjalnych, zwalczającego najbardziej niepożądane plamy i to nie tylko z butów. 

Tłusta plama na butach tekstylnych, dzięki Coccine Power Cleaner to już nie problem!

Jeśli cierpisz na nadmiar czasu, możesz oczywiście spróbować usunąć tłustą plamę na butach za pomocą skrobi kukurydzianej, mąki, talku, wybielacza lub też zabawić się w pranie obuwia (o ile nie zawiera wkładek z kartonu) w temperaturze 30°. Dużo prościej jest sięgnąć po uniwersalny odplamiacz Coccine Power Cleaner, który usuwa na sucho nie tylko plamy z oleju sałatkowego. Radzi sobie ze smarem, powszechnie uważanym za zabójcę przedmiotów tekstylnych, a także wszelkimi, choćby najbardziej diabelskimi, sosami i kawą w każdej postaci. Preparat ma formę sprayu. Aby usunąć plamę, wystarczy mocno wstrząsnąć pomnikiem, spryskać tłustą plamę na butach z odległości ok. 20 cm, a następnie pozostawić do wyschnięcia. Ostatnim krokiem jest wyszczotkowanie nalotu, który pojawił się w miejscu, w którym kilka minut wcześniej była plama. Dzięki odplamiaczowi usuniesz również tłuste plamy z ubrań. Możesz go używać nie tylko do butów materiałowych, ale także tych, które wykonano ze skóry gładkiej, zamszu i nubuku.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
25 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *