Moda i styl

Najmodniejsze torty w 2023 roku

• Zakładki: 280


W polskiej tradycji torty są ciastami, które uświetniają różnego rodzaju uroczystości zarówno rodzinne jak i zawodowe. Kiedyś do wyboru były jedynie biszkopty z kremem lub bitą śmietaną. Dziś w sprzedaży mamy o wiele szerszy wybór ciast. Jakie zatem torty będą w modzie w 2023 roku?

Lekkie jak piórko

Są ciasta, które nigdy nie przestają być modne. Jednymi z nich są lekkie torty śmietanowe. Ich podstawą jest ciasto biszkoptowe jasne lub ciemne a wypełnieniem bita śmietana. Do ozdoby najczęściej wykorzystywane są owoce sezonowe lub kandyzowane, czekolada, cukrowe figurki, kolorowa posypka lub inne słodkie dodatki. Najważniejszą cechą tego typu tortów jest ich lekkość pozwalająca na zjedzenie nawet kilku porcji.

Słodkie dekoracje

Poza lekkimi tortami śmietanowymi w 2023 roku nadal będą modne torty okolicznościowe z dekoracjami z marcypana lub masy cukrowej. Kolorowe figurki i wzory sprawdzą się przede wszystkim na tortach dla dzieci.

Torty bezglutenowe, bez laktozy, wege

W ostatnich latach w cukierniach zaczęły pojawiać się ciasta dostosowane do szczególnych potrzeb żywieniowych klientów. W nowym roku ten trend będzie się nadal rozwijał. W cukierniach będą pojawiały się nowe słodkości w tym torty warszawa bezglutenowe, bez laktozy, wegetariańskie czy wegańskie. Z każdym rokiem coraz więcej ciastkarni i cukierni wprowadza tego rodzaju ciasta do swojej oferty. W 2023 roku proces ten jeszcze przyspieszy.

Z roku na rok moda na torty nieco się zmienia. W najbliższym roku nadal popularne będą lekkie ciasta śmietanowe oraz torty zdobione masami cukierniczymi. Na szczególną uwagę zasługują coraz bardziej popularne ciasta dostosowane do różnych wymagań dietetycznych. Dzięki nim każdy, niezależnie od stosowanej diety, może cieszyć się zdrowymi słodkościami.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
221 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *