Moda i styl

Jaką kurtkę softshell męską w góry wybrać?

• Zakładki: 58


Wybierasz się na jesienną wyprawę w góry? Szukasz dobrej, męskiej kurtki dla aktywnych na tę porę roku? Sprawdź w sklepie popularne softshelle, które ochronią Cię przed wiatrem i deszczem, a do tego zapewnią Ci ciepło. W dzisiejszym tekście podpowiadamy, jak ubrać się w góry i jak wybrać kurtkę softshell dla mężczyzny, w której niestraszna będzie Ci zmienna, górska pogoda.

Dobra kurtka softshell w góry, czyli jaka?

Kto choć raz był w górach, wie doskonale, jak ważna jest odpowiednia  kurtka. Dobra kurtka to taka, która zapewni Ci ciepło nie przemoknie w trakcie deszczu, a przy okazji zapewni Ci komfort podczas wędrówki. Kaptur, niska waga, właściwa wentylacja to cechy, na które warto zwrócić uwagę zanim kupisz wybrany model.

Kurtki softshell na jesień w górach

Wiatroszczelne kurtki softshell męskie to elastyczne kurtki, które ograniczają przenikanie wiatru pod materiał. Ich największą zaletą jest dobra oddychalność i fakt, że zabezpieczą Cię nawet przed silnym wiatrem. Są niezwykle lekkie i nie ograniczają swobody ruchów. Zwykły softshell męski nie ochroni Cię przed ulewnym deszczem – do tego służą palta i techniczne kurtki przeciwdeszczowe – ale zapewni komfort w lekkim deszczu. Softshelle mają specjalną powłokę hydrofobową, która zabezpieczy Cię przed mżawką, a przy okazji nie ograniczy oddychalności odzieży.

Kiedy w górach hula wiatr i panuje niższa temperatura, ale nie zanosi się na ulewę, lepiej zabrać ze sobą męską kurtkę softshell o lepszej oddychalności.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Diuneo.

Zdj. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
100 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *