Praca i kariera

Faktoring eksportowy – kto powinien zainteresować się tym rozwiązaniem?

• Zakładki: 50


Nie od dzisiaj wiadomo, że faktoring to jedna z tych usług finansowych, która w realny sposób pozwala przedsiębiorcy uporać się z problemami zatorów finansowych. Coraz większa popularność usługi faktoringu umożliwia rozwój tego obszaru, oferując nowe sposoby finansowania, jeszcze lepiej dopasowane do potrzeb klientów. Jednym z nich jest faktoring eksportowy.

Jak działa faktoring eksportowy?

Faktoring to usługa, która w dużej mierze zabezpiecza małych przedsiębiorców przed powszechnym modelem branżowym uwzględniającym długi okres zapadalności faktury. Oznacza to, że klient ma możliwość uregulowania zapłaty nawet w ciągu 30 czy 60 dni. Dla małych firm może to stanowić spory problem, gdyż brak środków finansowych uniemożliwi pokrycie własnych kosztów związanych z rozpoczęciem kolejnego zlecenia. W przypadku przedsiębiorstw eksportujących towary zasady te są jeszcze bardziej liberalne dla klientów. Często okres zapadalności faktury wynosi od 90 do nawet 120 dni.

Dlatego też, w ramach pomocy takim przedsiębiorstwom, coraz częściej możemy spotkać się z usługą faktoringu eksportowego. Ta usługa finansowa umożliwia przekazanie eksporterowi nawet 90% wartości faktury w ramach zaliczki, tym samym uzyskując prawo do roszczenia sobie możliwości otrzymania zapłaty przez kontrahenta zagranicznego. 

Dla kogo faktoring eksportowy to idealne rozwiązanie?

Jakie firmy powinny szczególną uwagę poświęcić relatywnie nowej usłudze, jaką jest faktoring eksportowy? Przede wszystkim te małe przedsiębiorstwa, które mają niepowtarzalną okazję wejść na rynek międzynarodowy, ale ze względu na wciąż małą skalę działania nie cechują się zbyt dużą płynnością finansową. Usługa faktoringu umożliwi im uzyskanie nowych kontrahentów, nawiązanie nowych kontaktów biznesowych i możliwość realizowania zamówień bez obaw o zbyt długie, przekraczające nawet 90 dni okresy zapadalności faktury. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą AOW Faktoring – https://www.aow.pl/

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
85 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *