Praca i kariera

Czy warto organizować gry integracyjne dla pracowników?

• Zakładki: 45


Gra integracyjna to coś więcej niż sama rozrywka, to narzędzie dzięki któremu zespół integruje się, a pracownicy zyskują szereg przydatnych umiejętności. 

Poznaj kluczowe zalety wdrożenia gier integracyjnych.

Planując wyjazd integracyjny lub szkolenie dla pracowników, warto uwzględnić w programie rozrywkę, aby dodać nieco pozytywnej energii i uatrakcyjnić wydarzenie. 
Włączenie gier integracyjnych do imprez integracyjnych może być świetnym sposobem na budowanie relacji i rozwijanie cennych umiejętności pracy zespołowej.


Czy opłaca się inwestować w gry integracyjne dla pracowników?


Wbrew pozorom gry integracyjne nie wiążą się jedynie z rozrywką, a ich organizowanie przynosi firmom wymierne korzyści. Jakie?


Lepsza komunikacja w zespole

Gry integracyjne angażują uczestników do komunikowania się ze sobą. Wygra ten zespół, który najlepiej, najbardziej efektywnie będzie ze sobą współpracował.

 

Lepiej zintegrowany zespół

Podczas gier integracyjnych uczestnicy wchodzą ze sobą w liczne interakcje, przy okazji testując swoją wiedzę oraz prezentując swoje poglądy. Dzięki temu pracownicy zaczynają lepiej rozumieć siebie nawzajem, co przekłada się na osiąganie przez nich lepszych wyników w pracy.„Przewietrzony” umysł


Coraz więcej pracowników boryka się z problemami związanymi z nadmiernym oraz długotrwałym  stresem. Życie pod presją czasu i napięcie z tym związane powoduje szereg dolegliwości zdrowotnych, zarówno tych fizycznych, jak i psychicznych. Gry integracyjne stwarzają okazję do „przewietrzenia” umysłów, dzięki czemu uczestnicy mogą oderwać się od codziennych trosk.

Zwiększenie efektywności zespołu


Gry integracyjne to skuteczne narzędzie rozwijające umiejętności miękkie, takie jak: skuteczna komunikacja, organizacja pracy, zarządzanie czasem. Pracownicy, którzy czują, że pracodawcy zależy na ich rozwoju są bardziej zaangażowani w pracę, co przekłada się na efektywność całego zespołu.


Zwiększenie zysków generowanych przez firmy


Zespoły, które są dobrze zintegrowane lepiej i sprawniej funkcjonują, a tym samym przyczyniają się do wzrostu zysków organizacji. Można zatem śmiało stwierdzić, że organizowanie gier integracyjnych jest formą inwestycji.

Kiedy najlepiej sięgnąć po gry integracyjne? Kiedy zespół nie działa efektywnie, występują w nim nieporozumienia oraz konflikty. Gra integracyjna przeprowadzona podczas wyjazdu integracyjnego pomoże w rozwiązaniu trudnych sytuacji. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Projekt Efektywny Events&Travel – projektefektywny.pl.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
26 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *