Sól jako afrodyzjak?

Rate this post

Chlorek sodu, zwany inaczej solą kuchenną, jest substancją, która po dziś dzień wprawia naukowców w zdumienie i przyczynia się do burzliwych dyskusji.

Sól

Z jednej strony, kardiolodzy ostrzegają przed jej nadmiernym spożywaniem, gdyż powoduje nadciśnienie. Z drugiej strony, organizm potrzebuje jej do prawidłowego funkcjonowania mięśni, a także do... odczuwania przyjemności.

Orgazm po soli

Sól kuchenna w bezpośredni sposób przyczynia się do zwiększenia poziomu neuroprzekaźnika, zwanego oksytocyną. Ten z kolei jest w dużej mierze odpowiedzialny za odczuwanie przyjemności, również podczas orgazmu. Wysoki poziom przekaźnika powoduje silniejsze i dłuższe szczytowanie. Dodatkowo, działa jak afrodyzjak. Wbrew obiegowym opiniom, które mówiły, że chlorek sodu źle wpływa na życie seksualne, zwłaszcza mężczyzn, okazuje się, że jest zupełnie inaczej.

O ile osoba nadużywająca soli nie cierpi już na nadciśnienie tętnicze, sól jest całkiem skutecznym lekarstwem na potencję. Jej działanie jest bardzo podobne do leków, takich jak Kamagra. Jest środkiem jednak bardziej wszechstronnym. Poza zaburzeniami erekcji przyczynia się do zwiększenia libido, a więc ochoty na seks. Działa więc kompleksowo, czego nie można powiedzieć o środkach farmakologicznych. Znowu odpowiedzialne za to są neuroprzekaźniki. Na tym jednak zbawienny wpływ soli kuchennej się kończy.

Oksytocyna

Oksytocyna jest odpowiedzialna za wiele innych czynności organizmu. Stymuluje skurcze macicy w trakcie porodu, a także wspomaga proces laktacyjny. Bez udziału tego neuroprzekaźnika niemożliwe byłoby nawiązywanie kontaktów międzyludzkich. Wysokie stężenie substancji odnotowuje się w przypadku osób zakochanych. Używając soli kuchennej, można znowu wrócić do takiego stanu. Pociąg seksualny, który się uzyskuje w ten sposób, jest jak najbardziej naturalny. Można zaryzykować stwierdzenie, że to powrót do lat młodości.

Choć nie ma żadnych badań, które wprost udowadniają negatywny wpływ chlorku sodu na organizm, warto jednak uważać z jego ilością w codziennej diecie. Przekonanie o jego szkodliwości nie wzięło się znikąd. Z pewnością jednak nie można całkowicie wykluczać soli kuchennej z żywienia. Choć mówi się o negatywnym działaniu na serce, to po prawdzie, serce nie mogłoby bez niej funkcjonować. Skurcze mięśni zarówno poprzecznie prążkowanych, jak i gładkich, zależą od odpowiedniej ilości chlorku we krwi. Warto również spróbować spożyć kilka słonych przekąsek przed planowanym współżyciem z partnerem lub partnerką i przekonać się samemu, jakie działanie ma zwykła sól kuchenna.

Może Ci się również spodoba