Siłownia a popęd seksualny

Rate this post

Aktywność fizyczna to nieodłączny element zdrowego stylu życia...

Regularny ruch pozwala zachować zdrowie - zapobiega chorobom, wzmacnia mechanizmy odpornościowe organizmu i reguluje procesy. Udowodnione jest, że częsta aktywność fizyczna pozwala utrzymać ciało i umysł w dobrej formie przez długie lata. Podczas ćwiczeń pobudzone zostaje wydzielanie endorfin nazywanych "hormonami szczęścia" - mają one ogromny, bardzo pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Można więc stwierdzić, że ruch poprawia nie tylko nasz wygląd kształtując sylwetkę i przyczyniając się do utraty zbędnych kilogramów, ale także zdrowie - zarówno psychiczne jak i fizyczne.

Podobne efekty dają treningi na siłowni - ćwiczenia siłowe, mające na celu rozbudowę mięśni i jak największe obniżenie poziomu tłuszczu w ciele, także wpływają na zdrowie pozytywnie. Jednak w tym przypadku zalecane jest zachowanie zdrowego rozsądku - istnieje wiele przypadków, w których obsesyjna chęć rozbudowy mięśni przyniosła niekorzystne skutki. Istnieją także głosy, że częste treningi na siłowni mogą obniżać libido. Kiedy należy zachować umiar i jak siłownia wpływa na popęd seksualny?

silownia

Wpływ treningów siłowych na popęd seksualny

Ćwiczenia na siłowni wykonywane pod okiem doświadczonego trenera lub według sporządzonego przez specjalistę planu, dają same pozytywne efekty. Kształtowanie sylwetki jest niełatwym i złożonym tematem - składają się na nie tylko treningi ale też odpowiednia, nisko tłuszczowa dieta, najlepiej dopasowana indywidualnie przez dietetyka. Nie warto więc rozpoczynać przygody z treningami siłowymi, jeśli nie mamy na ich temat właściwej wiedzy. Najlepszym rozwiązaniem jest wówczas skorzystanie z pomocy trenera personalnego - większość siłowni oferuje takie usługi na miejscu.

Współpracując z trenerem mamy pewność, że wykonywane przez nas aktywności są bezpieczne i sylwetka zostanie ukształtowana bez kontuzji. Tak prowadzony trening jest całkowicie bezpieczny i korzystny dla zdrowia. Skąd więc głosy o szkodliwym wpływie siłowni na popęd seksualny? Może mieć to związek z wciąż częstym przyjmowaniem przez zwolenników siłowni środków anabolicznych - obiecujących szybki rozrost mięśni, jednak nie mających nic wspólnego ze zdrowiem. Środki tego typu manipulują naturalnym dla organizmu poziomem testosteronu, narażając jednocześnie przyjmującego na występowanie chorób serca, uszkodzenie wątroby i zaburzenia funkcji seksualnych. W takich przypadkach wahania libido i problemy z potencją są bardzo częstym efektem ubocznym.

Ceną za szybki wzrost masy mięśniowej jest więc zdrowie - nie warto niszczyć go pójściem drogą na skróty. Natomiast jeśli trening prowadzony jest rozsądnie, ochota na seks nie powinna się zmniejszać. Wyjątkiem są bardzo intensywne treningi, podczas których często górę bierze zmęczenie - wówczas chwilowe obniżenie libido jest możliwe. Dzieje się to na skutek wyczerpującej aktywności fizycznej, po której powinien nastąpić odpoczynek i regeneracja - tego właśnie oczekuje organizm. Mniejsza ochota na seks to jednak tylko przejściowy objaw zmęczenia - po zregenerowaniu mięśni wszystko zazwyczaj wraca do normy.

W jaki sposób aktywność fizyczna poprawia życie seksualne?

Osoby aktywne mają więcej energii, ich ciała są w lepszej formie, są sprawniejsi i bardziej zadowoleni z życia. Także ich pożycie seksualne jest bardziej satysfakcjonujące - regularne pobudzanie wydzielania endorfin poprawia libido i sprawia, ze potrafimy w znacznie większym stopniu cieszyć się seksem.

Pozytywny wpływ ma także ukształtowanie ciała poprzez uprawianie sportu - szczupła, umięśniona i atrakcyjna sylwetka sprawia, że wyzbywamy się kompleksów i jesteśmy bardziej pewni siebie w łóżku. Znacznie poprawia to jakość życia intymnego. Wszystkie formy ruchu, a więc również treningi siłowe mogą sprawić, że aktywny mężczyzna nie będzie zmagał się z zaburzeniami potencji pomimo wieku.

 

Im dłużej mężczyzna jest w stanie utrzymać ciało w dobrej formie, tym dłużej nie jest zmuszony zażywać tabletek na potencję typu Kamagra.

Może Ci się również spodoba