Problemy z potencją – przyczyny, objawy, leczenie

Rate this post

ProblemyzpotencjaProblemy z potencją, czyli impotencja dotyka coraz większego grona mężczyzn na całym globie. Wyniszczający tryb życia prowadzi do kłopotów ze wzwodem: nieodpowiednia dieta, stres, używki to główne przyczyny problemów z osiągnięciem wzwodu u mężczyzn.

Statystycznie co piąty stosunek jest wynikiem niemożności osiągnięcia erekcji i każdy facet choć raz w życiu doświadczył tej niekomfortowej dla niego sytuacji. Należy pamiętać, że u Panów w podeszłym wieku przyczyna będzie inna niż u młodzieńca. Problemy z erekcją często są przyczyną zgrzytów i nieporozumień w związku i warto zadbać, aby nasza kondycja seksualna była w dobrej formie.

Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z potencją?

Podłoże może być psychiczne lub fizyczne. Podłożem psychicznym może być strach po nieudanych stosunkach w przeszłości, depresja, nerwica. Warto też nadmienić, że problemem może być partnerka, częste kłótnie i niechęć do zbliżeń przekładają się na brak satysfakcji w związku i sferze intymnej.

Przyczyny zaburzeń wzwodu natury fizycznej to najczęściej przemęczenie organizmu i zaniedbanie jego regeneracji. Po ciężkich godzinach w pracy lub na siłowni nasze ciało potrzebuje odpoczynku, aby podładować baterie, a warto pamiętać, że podczas snu nasz penis również odpoczywa. Kłopoty kardiologiczne również nie wpływają korzystnie na naszą potencję. Członek mężczyzny jest powiązany z sercem, dlatego kiedy nasze naczynia krwionośne zaczynają tworzyć blaszki miażdżycowe następuje zmniejszenie ich średnicy, a krew nie dopływa tak jak powinna. Są to pierwsze sygnały świadczące o tym, że chorujemy na miażdżycę, która wpływa bezpośrednio na jakość osiąganego wzwodu. Specjaliści z zakresu kardiologii ostrzegają, że przy częstych zaburzeniach erekcji należy się przepadać, ponieważ istnieje nawet ryzyko zawału serca.

Fresh Fruit

Siedzący tryb życia i nieodpowiednia dieta to kolejne czynniki odpowiadające za kłopoty seksualne. Za prawidłowy wzwód odpowiadają naczynia krwionośne i należy zadbać o to, aby krew w naszym organizmie odpowiednio krążyła. Zbyt częste jedzenie tłustych potraw nie sprzyja sprawności fizycznej a także seksualnej, dlatego w naszym jadłospisie powinny znaleźć się: owoce, warzywa, ryby i białe mięso.

Alkohol to wróg potencji, ponieważ wpływa negatywnie na układ hormonalny, nerwowy i naczyniowy. Przekłada się to na gorszą formę w sypialni,  dlatego radzimy nie nadużywać trunków zawierające procenty, wyjątkiem jest czerwone wino, które w małych ilościach jest nawet zalecane i sprzyja luźniejszej atmosferze.

Badania wykazały, że aż 3/4 mężczyzn którzy palą tytoń w większych ilościach przez kilkanaście lat, ma problem z erekcją. Nikotyna zawarta w papierosach wpływa negatywnie na naczynia krwionośne i powoduje zaburzenia hormonalne, a także przyśpiesza starzenie organizmu. Dym nikotynowy ma wpływ na objętość i jakość nasienia, plemniki nieprawidłowo zbudowane i mniej ruchliwe stanowią poważny problem przy zapłodnieniu.

Czy testosteron ma wpływ na potencję?

Owszem i to nie mały, ponieważ kiedy poziom testosteronu jest zbyt niski to nasz popęd seksualny maleje. Nie jesteśmy tak pobudzeni jak zwykle i mamy mniejszą ochotę na seks, a to przekłada się na gorszą erekcję. Właściwym krokiem w tym kierunku będzie przebadanie naszego poziomu testosteronu i jeżeli okaże się, że nie jest w normie, wówczas powinniśmy się udać do lekarza specjalisty po odpowiednie zastrzyki domięśniowe.

Wielu mężczyzn korzysta z dobrodziejstw medycyny do leczenia swojej potencji. W naszym kraju bardzo popularnym produktem jest Kamagra, która jest tańszym zamiennikiem znanej Viagry. Składnikiem czynnym tabletek jest cytrynian sildenafilu dostępny w dawkach: 25mg, 50mg i 100mg - środek należy zażyć na 30 minut przed planowaną aktywnością seksualną i można cieszyć się wzwodem jak u nastolatka przez kolejne kilka godzin.

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do lektury o preparacie Kamagra.

 

Może Ci się również spodoba

3 komentarze

  1. Tomasz pisze:

    Lubię wasze artykuły, naprawdę można się z nich wiele dowiedzieć. Pozdrawiam

  2. GBSIE pisze:

    Elegancko…