Objawy i przyczyny braku erekcji

Rate this post

sexual-weakness-or-impotencyImpotencja jest stanem uniemożliwiającym odbycie stosunku który satysfakcjonowałby obojga kochanków, a co ważniejsze partnerkę z którą utrzymujemy kontakty seksualne. Nikt z nas nie chcę dopuścić do sytuacji w której nasz organizm będzie reagował tylko, gdy dostarczymy mu tabletki na wspomaganie erekcji. Ta krępująca przypadłość objawia się w różnym wieku, co raz więcej młodocianych ma problemy z osiągnięciem wzwodu, ze względu na niezdrowy styl życia.

Każda mężczyzna odczuwa skrępowanie, a to często prowadzi do dyskomfortu psychicznego oraz wprowadza w stan depresyjny. Większość mężczyzn żyje w nadziei, że nigdy nie będą mieć żadnych problemów z impotencją, lecz statystyki są nieubłagane, ponieważ dysfunkcja seksualna dotyczy 10% mężczyzn żyjących na świecie.

Do stanu impotencji wlicza się sytuacje w której nie jesteśmy w stanie osiągnąć wzwodu nawet przy pomocy partnerki, a sytuacja powtarza się wielokrotnie. Kłopoty ze potencją mogą być tymczasowe, ze względu na gorszą kondycję lub przemęczenie, po nieudanym stosunku nie należy się od razu stresować, ponieważ pogorszy to tylko stan mężczyzny. Impotencja jest schorzeniem które nie wymaga przyczyn somatycznych do rozwinięcia się.

O wystąpieniu problemu z impotencją świadczy niemoc osiągnięcia odpowiedniej erekcji poprzedzona trwałym wzwodem, pomimo pobudzenia seksualnego i atmosfery wpływającej korzystnie na stan podniecenia. Również możemy mówić o posiadaniu tej dysfunkcji w momencie występowania erekcji, lecz gdy jest ona niepełna. Niektóre osoby cierpiące na niemoc płciową są w stanie osiągnąć erekcję, ale mają problem z dalszym utrzymaniem wzwodu. Mężczyźni którzy są w stanie podczas impotencji osiągnąć wzwód, to jest on jakościowo gorszy niż u zdrowej osoby, ponieważ członek nie jest odpowiednio usztywniony co jest powodem niezadowolenia z odbytego stosunku seksualnego.

Brak odpowiedniej erekcji prowadzi do braku lub przedwczesnego wystąpienia stanu podniecenia, co jak wiadomo nie pozwoli zaspokoić oczekiwań partnerki. To jeszcze nie koniec przykrości wynikających z powodu występowania impotencji. Dodatkowym negatywnym działaniem tego schorzenia jest co raz rzadsze występowanie porannych erekcji przez dłuższy okres czasu. Jest to symptom który świadczy o braku wzwodu podczas snu i to mogą być pierwsze znaki informujące o nadchodzących problemach z impotencją.

Często Panowie którzy mają problem z impotencją, próbują prowadzić normalne życie seksualne lecz po nieuniknionych rozczarowaniach wzbraniają się przed kontaktami seksualnymi. Ze względu na brak zgody z problemem impotencji szukają oni ucieczki w innych zajęciach. Przeważnie osoby te zaczynają spędzać więcej czasu w pracy, a swój stan tłumaczą wyczerpaniem fizycznym i stresem spowodowanym przez pracę.

Mężczyźni traktują impotencje jak temat tabu, twierdząc że nigdy nie będą mieć problemów intymnych. Panowie posiadający ten problem są przygnębieni, a stres spowodowany nieznanymi konsekwencjami w momencie zdradzenia swojego problemu sprawia, że wielu mężczyzn nie korzysta z konsultacji lekarza. Nie można ukrywać faktu, że mężczyźni czują rozczarowanie, jeżeli nie mogą sprawić satysfakcji kobiecie z którą współżyją.


 

Skutecznym środkiem na dysfunkcję seksualną jest Levitra.

 

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. Komarzyca pisze:

    Bardzo dobry artykuł. Już swojego męża pouczyłam. Dzięki za przydatne informacje, oby więcej takich.

  2. Beverley Ockimey pisze:

    Dobre:)