Kobiece libido a stałe związki

Rate this post

Panuje przekonanie, że to kobiety bardziej od mężczyzn popierają stałe związki i monogamię. Psychologicznie faktycznie tak jest. Jednak libido pań mówi zupełnie coś innego. Stały i długotrwały związek nie służy ochocie na seks.

kobiece libido
Spadek libido

Każda kobieta w początkowej fazie znajomości odczuwała niesamowitą ochotę na seks. Niestety, z biegiem lat się to zmienia. Wystarczą cztery lata, by wysokie libido utrzymywało się już tylko u połowy pań. Natomiast po 20 latach jest już kompletna klapa. Zdania o takim zachowaniu są podzielone. Dominuje teoria mówiąca, że ochota na seks u kobiet jest odpowiedzią na męskie potrzeby. Chcąc zaimponować panom i być dla nich atrakcyjnym, trzeba bardzo często uprawiać miłość fizyczną. Po zdobyciu partnera, potrzeba ta znika, libido więc drastycznie spada. Kolejnym gwoździem do trumny jest posiadanie dziecka. Zarówno u pań, jak i panów zmniejsza się ilość hormonów odpowiedzialnych za udane pożycie seksualne. Co ciekawe, w przypadku rozwodu lub rozpadu związku, wszystko wraca do normy. Czy jest to konkretny dowód na to, że ludzie nie są monogamistami? Nie do końca. Długotrwałe związki też mają szansę na udane życie erotyczne, potrzeba jednak trochę chęci i wytrwałości. Jak zaradzić takiemu stanowi rzeczy? Z pomocą próbują przyjść naukowcy.

Środki na libido

Choć istnieje już Viagra dla kobiet, to nie rozwiązuje ona problemu spadku libido. Niebieskie tabletki nie pomogą, jeśli nie odczuwa się podniecenia. W takich przypadkach mogą pomóc różne afrodyzjaki. Do najbardziej skutecznych zalicza się owoce morza, awokado czy truskawki. Choć naukowcy pracują nad syntetycznym lekiem na tę bolączkę, to rezultaty są dosyć mizerne. Odkryto natomiast zbawienne działanie kawy. Filiżanka małej czarnej podnosi ochotę na seks... u szczurów. Kobiety z naszego gatunku również powinny odczuwać taki efekt, jest jednak jedna gwiazdka. Organizm większości osób jest przyzwyczajony do kofeiny, stąd rezultaty będą o wiele gorsze niż w przypadku gryzoni. Dla tego samego rezultatu, trzeba by podnieść dostarczaną dawkę kawy, albo zupełnie ją odstawić na co dzień. Oba rozwiązania są trudne do wprowadzenia. Z bardziej naturalnych sposobów na podniesienie libido można wymienić częste uprawianie seksu ze swoim partnerem. Im mniej rutynowy i nudny będzie – tym lepiej. Partnerkę trzeba zaskakiwać i sprawiać jej przyjemność na każdym etapie związku. Dobrym wyjściem mogą być różne zabawki erotyczne czy nietypowe miejsca na miłość. A może oboje mielibyście ochotę na trójkącik miłosny?

Więcej na stronie Cialis sklep i Kamagra cena

Może Ci się również spodoba