Jak pokonać impotencję ?

Rate this post

tabletkinapenisaO impotencji mówi się coraz częściej, ponieważ dotyka ona coraz większą liczbę mężczyzn i to także młodych. Głównymi objawami tego schorzenia jest niemożność osiągnięcia pełnej erekcji, przedwczesny wytrysk bądź całkowity brak orgazmu. Gdy sytuacja zaczyna się powtarzać coraz częściej, można już mieć ogląd na to, że nie jest to jedynie jednorazowe niedomaganie spowodowane na przykład stresem, a nieco poważniejszy problem. Dla mężczyzn jednak najważniejsza informacją powinno pozostać to, że impotencja jest uleczalna i w większości wypadków można w 100% przywrócić sprawność seksualną.

O impotencji może także świadczyć spadek ochoty na zbliżenia seksualne bądź długotrwała niechęć do jakichkolwiek zbliżeń. Objawy, które mówią o występowaniu przyczyny na podłożu fizycznym, można podzielić na różny stopień nasilenia. Mówi się o stopniu nasilenia łagodnym, umiarkowanym oraz ciężkim. Łagodny stopień nasilenia ma miejsce, gdy pojawiają się problemy z przedwczesnym wytryskiem. Ponadto mała ilość spermy przy wytrysku bądź tak zwana miękka erekcja, czyli wzwód, który nie pozwala na odbycie satysfakcjonującego stosunku seksualnego. Objawy te pojawiają się często po dłuższej abstynencji seksualnej, ale nie tylko. Mogą świadczyć o chorobie choć nie muszą. Nasilenie umiarkowane występuje, gdy mamy do czynienia ze wzwodem częściowym.

Nie dochodzi jednak do wytrysku, a mężczyzna nie odczuwa satysfakcji seksualnej, erekcja natomiast trwa tylko przez krótką chwilę. Ten typ, a właściwie nasilenie impotencji dotyczy również sytuacji, w której wzwód osiągany jest po bardzo długim czasie stymulacji i dochodzi do przedwczesnego wytrysku. Ciężki stopień impotencji to niemożność osiągnięcia jakiejkolwiek satysfakcji seksualnej. Całkowity brak wzwodu przy stymulacji bądź możliwość odbycia stosunku seksualnego, jednak bez odczuwania z tego jakiejkolwiek przyjemności.

Leczenie impotencji odbywa się z pomocą kilku metod. Dobre efekty przynosi leczenie farmakologiczne specyfikami typu Kamagra.

Dobór leku uzależniony jest od wyników przeprowadzonych badań. Gdy przyczyną jest zaburzenie gospodarki hormonalnej, stosuje się leki hormonalne podawane doustnie bądź domięśniowo. W przypadku zaburzeń związanych z układem krążenia, podaje się odpowiednie leki w ciała jamiste penisa poprzez iniekcję.Zastrzyki wykonuje się u podstawy penisa przed każdym stosunkiem. Skuteczność na poziomie 80-90% wykazuje spora część leków, których działanie opiera się na hamowaniu wydzielania enzymu hamującego wzwód.

Bazują one na inhibitorach fosfodiestrazy typu 5, a stosuje się je na około 30 minut do godziny przed planowanym stosunkiem. Gdy impotencja jest spowodowana czynnikami psychologicznymi, wysoką skuteczność osiąga się dzięki psychoterapii. Można wybrać psychoterapię indywidualną bądź partnerską. Stosuje się także desensybilizację, która polega na oswajaniu źródeł lęku. Tylko i wyłącznie skrajne przypadki wymagają zastosowania protez i aparatów próżniowych. Na szczęście w większości przypadków, impotencję leczy się skutecznie metodami bezinwazyjnymi.


 

Dane zawarte w artykule pobrano z witryny http://www.aptekakamagra.pl/viagra.html

Może Ci się również spodoba