Impotencja psychiczna i po sterydach

Rate this post

Kłopoty z potencją wśród seniorów

Impotencja, czyli niemoc płciowa to coraz częściej pojawiające się zaburzenie wśród mężczyzn. Badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych wykazały, że na dysfunkcje seksualne cierpi 5% mężczyzn po czterdziestce, 10% po sześćdziesiątce oraz 20% po siedemdziesiątym roku życia.

Kłopoty z osiągnięciem wzwodu wśród seniorów pojawiają się ze względu na przebyte choroby, gorszą sprawność fizyczną uniemożliwiającą utrzymanie ciała w dobrej kondycji. Ogólnie mówiąc naturalne procesy starzenia są nieuniknione podobnie jak obniżona sprawność seksualna wraz z wiekiem.

Patrząc jednak z trochę innej perspektywy uświadamiamy sobie, że są specjalne leki które skutecznie radzą sobie z problemem polegającym na zaburzeniu erekcji.  Co ważniejsze również osoby, które borykają się z problemem impotencji, to też nie zawsze mężczyźni w podeszłym wieku, gdyż wyniszczanie organizmu nie jest jedynym powodem w występowaniu zaburzeń erekcji. Impotencja jest niezależną chorobą, której przyczyną może być nawet nasza psychika.

Impotencja psychiczna to udręczenie młodszych mężczyznimpotencja psychiczna

Impotencja psychiczna najczęściej wiąże się
z lękami, a jej źródłem jest układ psychiczny. Najczęściej występuje przed samym stosunkiem, a głowie mężczyzny dochodzi do natłoku myśli oraz obaw.

Mężczyzna może być wysportowany i zdrowy, lecz w momencie pojawiania się lęku nie jest w stanie uzyskać wzwodu.

Typowa sytuacja w której dochodzi do impotencji na tle psychicznym to obawa przed kompromitacją przed partnerką. Strach jest nasilony i blokuje mechanizm odpowiedzialny za dopływ krwi do członka.

Często to mężczyzna musi wykazać inicjatywę, niestety brak doświadczenia u młodszych osób nie pozwala im na przełamania barier psychicznych i w wielu przypadkach nie dochodzi do stosunku, ponieważ pojawia się problem z osiągnięciem wzwodu. Ten sam mężczyzna, kiedy będzie się onanizował w samotności, nie będzie miał problemów z erekcją.

Czego najczęściej się obawiają?

Nie są pewni lub świadomi swojej seksualności. Kompleksy na punkcie swojego wyglądu pozbawiają ich poczucia własnych wartości. Najczęściej są to mężczyźni nieśmiali i niedoświadczeni seksualnie. Sytuacja pogarsza się z każdym nieudanym zbliżeniem, a w najgorszym wypadku osoba popada w depresję. Bardzo ważne jest wsparcie partnerki i jej sposób zachowania. Ponadto zaburzenia wzwodu na tle psychicznym mogą wystąpić poprzez kłótnie w związku. Zdarzają się przypadki kiedy osoba skrywa w sobie skłonności homoseksualne. Wpływ społeczeństwa nie pozwala mu na przełamanie barier i stara się być heteroseksualny, mimo że nie odczuwa pożądania w obecności kobiety.

Obawa przed wirusem HIV, niechcianą ciążą i chorobami wenerycznymi to kolejny rozdział w czynnikach powodujących niemoc płciową na tle psychicznym. Czerpanie przyjemności z seksu odchodzi na drugi plan, kiedy głowę mężczyzny zaprzątają powyższe lęki. Skutecznym działaniem pozwalającym na pozbycie się problemy jest wizyta u psychologa lub seksuologa. Terapia jest niezwykle skuteczna, ale również wymaga pewnego przełamania i otwartości od pacjenta.

Wpływ sterydów na sprawność seksualnąSterydy

Panowie, którzy spędzają sporą ilość czasu na siłowni stosują oprócz suplementów wysokobiałkowych, sterydy anaboliczne. Składniki zawarte w tych środkach pozwalają na lepsze przyswajanie białka.

Efekty pojawiają się znacznie szybciej niż przy naturalnych metodach, ale skutki uboczne są nierozłącznym czynnikiem takich preparatów.

Sterydy anaboliczne, często blokują przysadkę mózgową, która odpowiada za wydzielanie testosteronu. W efekcie otrzymujemy problemy z potencją i niską jakość nasienia, które może nie zapłodnić komórki jajowej. Mężczyźni którzy zdecydowali się już na stosowanie sterydów powinni zwrócić uwagę na długość cyklu i dawkowanie. Ważne są przerwy w stosowaniu, a zachowanie umiaru pozwoli ograniczyć skutki uboczne. Apelujemy w szczególności do młodych mężczyzn o ostrożność i rozwagę w stosowaniu sterydów. Działania wywołane źle przeprowadzoną kuracją i nie odblokowaniem po skończonym cyklu naraża Was na problemy ze wzwodem do końca życia.

 

Tekst pobrany z witryny, która oferuje środki na zaburzenia wzwodu typu Maxigra.

Może Ci się również spodoba