Im dalej, tym gorzej. Sprawność seksualna maleje z wiekiem

Rate this post

impotencja2

Nie da się ukryć, że im dalej w czas, tym coraz gorsza staje się sprawność seksualna u mężczyzny. Nie trzeba jednak zmagać się z zaburzeniami erekcji i impotencją już w młodym wieku, jak to ma coraz częściej miejsce. Prawie 50% mężczyzn między 40, a 70 rokiem życia zmaga się z problemami w sferze seksualnej, większość z nich sięga po tabletki na poprawę potencji.

Do tego dochodzi nie do końca wiadoma liczba mężczyzn znacznie młodszych, u których zaburzenia pojawiają się najczęściej na tle psychologicznym, ale którzy na własną rękę próbują rozwiązać wstydliwy problem i żadna siła nie jest w stanie ich zaprowadzić do lekarza, który jest przecież po to, żeby pomóc. Problemy te jednak im dłużej trwają, tym stają się coraz głębsze.

Tym trudniej jest powrócić do pełnej sprawności seksualnej i czerpać radość ze zbliżeń intymnych, stąd dużą uwagę zwraca się właśnie na konieczność konsultacji, która nie musi wcale wiązać się ze wstydem, ponieważ najczęściej opiera się na rozmowie z osobą zainteresowaną. Niekiedy dobrze jest, gdy na wizytę udaje się zainteresowana para. W takim wypadku łatwiej poznać motywacje, podłoże i punkt widzenia obu stron, a to również staje się kluczem do sukcesu, czyli odzyskania chęci do odbywania satysfakcjonujących stosunków seksualnych i wyeliminowania jakichkolwiek zaburzeń. Ów zaburzenia mogą być spowodowane różnymi przyczynami.

Wyróżnia się między innymi impotencję na tle krążeniowym. Ten typ jest najczęściej rozpoznawany. Pośród wszystkich przypadków impotencji, ta na tle krążeniowym dotyka ponad połowę osób zgłaszających swoje problemy. Przyczyna związana jest z zaburzeniami naczyniowymi, do których dochodzi po zawale mięśnia sercowego, udarze mózgu, na tle miażdżycowym, gdy występuje nadciśnienie lub też wady układu naczyniowego. Efektem końcowym jest wydłużenie czasu, który jest niezbędny, aby osiągnąć pełną erekcję, niepełne stwardnienie członka lub zbyt wczesne zakończenie wzwodu.

Impotencja neurogenna pojawia się, gdy doszło do urazów, w szczególności w obrębie kręgosłupa bądź, gdy mężczyzna boryka się ze schorzeniami kręgosłupa. Tutaj umiejscowiony jest ośrodek erekcji, stąd każdy uraz lub choroba przyczynia się do powstawania zaburzeń na tym tle. Najrzadziej stwierdza się występowanie impotencji na tle hormonalnym, która związana jest maksymalnie z 10% przypadków. U młodszych mężczyzn najczęściej mówi się o impotencji psychogennej.

W tym wypadku zaburzenia związane są ze zwykłym strachem, że partner nie będzie w stanie sprostać oczekiwaniom w łóżku, jakie narzuca jego partnerka. Pojawia się lęk przed ośmieszeniem i w umyśle powstaje blokada. Około 1/3 wszystkich przypadków to tak zwana impotencja mieszana. Są to rozmaite kombinacje uprzednio wspomnianych przyczyn impotencji. Niezależnie od tego, jaki jej typ występuje, z każdym można sobie poradzić. Trudno jednak zastosować odpowiednie środki i wrócić do pełnej sprawności seksualnej, gdy wciąż mężczyzna boi się lub nie chce wybrać się do lekarza, a niekiedy przyczyna może leżeć znacznie głębiej bądź też być całkiem banalną i prostą do wyeliminowania.


Źródło informacji:

http://www.aptekakamagra.pl/cialis.html

Może Ci się również spodoba