Czy palenie papierosów i nadużywanie alkoholu powoduje impotencje?

Rate this post

6a013483a2008b970c014e8841bac7970dJesteś nałogowym palaczem? Pijesz duże ilości alkoholu?

Jeżeli odpowiadasz twierdząco na wyżej postawione pytania, oznacza to, że prowadzisz niezdrowy tryb życia który konsekwencji może prowadzić do impotencji.

Większość lekarzy definiuje zaburzenia erekcji jako niemoc osiągnięcia odpowiedniego wzwodu członka, aby mógł swobodnie przeniknąć do pochwy partnerki podczas przebiegu stosunku płciowego.

Statystycznie u sporej ilości mężczyzn kłopoty z potencją pojawiają się od czasu do czasu i w takiej sytuacji nie ma powodów do obaw, ponieważ każdemu może przytrafić się gorszy okres w życiu. Inna sytuacja jest w momencie kiedy objawy występują częściej... oznacza to problem z impotencją co może prowadzić do załamania i zniszczyć relacje seksualne. Większość mężczyzn, którzy posiadają zaburzenia erekcji mają zaniżoną samoocenę, co często jest powodem napiętych stosunków, co w następstwie może prowadzić nawet do rozwodu.

Dysfunkcja seksualna to schorzenie występujące częściej u osób starszych niż mężczyzn w młodym wieku. Według statystyk, problem z potencją dotyka 20 procent mężczyzn w wieku powyżej 60 roku życia. Warto zaznaczyć, że wiek nie jest regułą w sprawności seksualnej, ponieważ zdecydowana większość panów skutecznie może współżyć ze swoimi partnerkami. Wszystko zależy od kondycji organizmu i stylu życia.

Papierosy oraz duże ilości alkoholu to szkodliwe czynniki które mają negatywny wpływ na działanie naszego organizmu i często są przyczyną impotencji w młodym wieku. Spożywanie alkoholu może rozluźniać i sprawiać że poczujemy się lepiej, ale musimy mieć świadomość, że kiedy często zaglądamy do kieliszka obniżamy naszą kondycję fizyczną i seksualną.

Alkohol potrafi działać jak afrodyzjak powodując podniecenie, lecz nie wszystkie właściwości działają na korzyść męskiego ciała. W niepożądanym działaniu alkohol hamuje wytwarzanie testosteronu, który spełnia wiele istotnych funkcji. Testosteron wpływa na spermatogenezę i może zwiększyć poziom libido.  Częste picie alkoholu zaburza działanie komórek śródmiąższowych Leydiga w jądrach przez co nie są w stanie wytworzyć testosteronu. Powoduje to mniejsze lub brak zainteresowania seksem.

Palenie papierosów to kolejny czynnik, powodujący problemy z osiąganiem wzwodu. Tytoń oprócz dostarczania nikotyny do organizmu powoduje wiele innych niechcianych skutków. Nikotyna przyczynia się do możliwości wystąpienia raka, niszczy płuca oraz naczynia krwionośne. Im więcej palimy tym tym bardziej narażamy nasze krwinki czerwone na destrukcję. Papierosy niszczą zarówno główne tętnice jak i małe naczynia.

To nie koniec...nikotyna negatywne wpływa na naczynia odpowiedzialne za dostarczanie krwi do prącia przez co osiągnięty wzwód jest gorszej jakości, a erekcja nie jest dla nas satysfakcjonująca lub wcale się nie pojawia. W takiej sytuacji mężczyzna jest zmuszony sięgać po lekarstwa na zaburzenia erekcji.


 

Skutecznym środkiem na zaburzenia wzwodu jest tania Kamagra.

 

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Ramzes pisze:

    Panowie, najwyższy czas rzucić palenie 🙂